Hudba vo výťahu: Kedy je prínosom a v akých prípadoch skôr na príťaž?

Máte radi hudbu vo výťahu? Kam sa hudobné pozadie hodí a kde naopak môže pôsobiť rušivo? Akú hudbu zvoliť do akého prostredia? Prečo je na tento účel lepšia hudba bez spevu a ako vybrať tú správnu pre vašu prevádzku alebo bytový dom? Aj na to sme sa pozreli v našom novom článku.

Zdroj: C D-X na Unsplash

Náladová hudba vo výťahoch hotelov, nákupných a biznis centier

Výťahová hudba je výborným riešením tam, kde chcete vylepšovať zážitok ľudí z prostredia, v ktorom sa nachádzajú. Napríklad v hoteloch môže výťahová hudba navodzovať pocit uvoľnenia a relaxu. Kto by sa nechcel pripravovať v mysli na wellness už počas jazdy výťahom? Zvoľte preto takú hudbu, ktorá ladí so zameraním vášho zariadenia. Môže to byť práve taká hudba, aká hrá vo vašom wellness centre alebo taká, ktorú púšťate ľuďom pri večeri v hotelovej reštaurácii.

Vo veľkých biznis a nákupných centrách má hudba vo výťahu vplyv na celkový dojem z firemných či obchodných priestorov. Podčiarkuje a dopĺňa zákaznícku skúsenosť, ale tiež vplýva na pozitívne vnímanie pracovného prostredia vašimi zamestnancami alebo uchádzačmi. Hudba vo výťahu má podobný efekt, ako rastliny v priestoroch – výrazne spríjemňujú dojmy. Zároveň ňou viete zakryť šum z okolia alebo prevádzky výťahu a subjektívne skrátiť dobu strávenú samotnou jazdou. Pri počúvaní hudby sa vo výťahu človek často viac sústredí na pocity, ktoré v ňom hudba vyvolala, než na to, na akom poschodí sa aktuálne nachádza a koľko to bude celé ešte trvať.